Dekontaminacja powietrza to pojęcie ciągle zyskujące na popularności, które z biegiem czasu jest poznawane przez coraz większą ilość osób. Usuwanie wszystkich niebezpiecznych patogenów, ale także innych zagrażających zdrowiu i życiu substancji jest coraz częściej spotykane w miejscach różnego rodzaju. Nie jest zarezerwowane już tylko dla placówek zajmujących się leczeniem, do których należą m.in. szpitale.

Do prawidłowego przeprowadzania dekontaminacji powietrza niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich urządzeń. Mogą one opierać się na różnych technologiach. Jedną z zyskujących coraz większe uznanie jest tzw. zimna plazma. Innowacyjna zimna plazma NanoStrike stosowana jest w urządzeniach Novaerus. Jeśli interesuje Cię technologia plazmowa, co to jest i jak dokładnie działa, zapraszamy do lektury naszego artykułu.

 

Co to jest zimna plazma, czyli NanoStrike z bliska

Niskoenergetyczna zimna plazma NanoStrike składa się jonów i elektronów. Pozwala na błyskawiczne, a co więcej nieodwracalne usunięcie bakterii i wirusów. Niebezpieczne patogeny są dezaktywowane na poziomie DNA lub RNA.

Czym niskoenergetyczne plazma różni się od innych technologii? Przede wszystkim tym, że oddziałuje ona na patogeny w sposób bezpośredni. Ich uszkodzenie zachodzi poprzez rozerwanie komórek w wyniku zwiększenia ciśnienia osmotycznego w ich wnętrzu.

Wyróżnia ją także bardzo szybkie działanie. Wszystkie drobnoustroje są niszczone w zaledwie ułamku sekundy, potrzeba na to jedynie 0,002 sekundy. Urządzenie z technologią NanoStrike może pracować, kiedy w pomieszczeniu przebywają ludzie. Jest ono dla nich w pełni bezpieczne, a działanie zimnej plazmy nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

 

Zimna plazma a koronawirus

Kwestią, która interesuje wiele osób, jest to, czy zimna plazma usuwa koronawirusa. Mamy dobrą wiadomość – tak! NanoStrike działa na niego tak samo jak na inne bakterie i wirusy. Daje gwarancje zniszczenia 99,99% patogenu znajdującego się w pomieszczeniu, w którym działa urządzenie.

 

Dlaczego warto wybrać urządzenia działające w oparciu o technologię zimnej plazmy?

Urządzenia Novaerus Defend wykorzystujące zimną plazmę posiadają kilka istotnych zalet, które warto poznać przed zakupem. Jedną z nich jest to że mogą one pracować nieustannie przez 24 godziny na dobę. Jest to spore ułatwienie, ponieważ łączy się to z jeszcze jedną zaletą zimnej plazmy. A mianowicie tym, że jest ona w pełni bezpieczna dla człowieka. Oznacza to, że podczas pracy urządzenia bez obaw można przebywać w pomieszczeniu, co pozwala zaoszczędzić czas i oddychać czystym powietrzem przez cały czas.

Dodatkowo wybierając urządzenia Novaerus z technologią NanoStrike, wybierasz jednocześnie gwarancję pewności i bezpieczeństwa. Ich działanie i skuteczność w usuwaniu niebezpiecznych patogenów zostały potwierdzone w serii ponad trzydziestu niezależnych badań. Co więcej, są wykorzystywane w wielu placówkach medycznych, takich jak: szpitale czy gabinety lekarskie, czyli miejscach, gdzie dbałość o zdrowie jest na pierwszym miejscu.