Każdy pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom dostęp do biologiczne czystego powietrza. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w obecnym czasie, kiedy wiele osób obawia się zarażenia koronawirusem. Każdy z nas przecież pragnie pracować nie obawiając się o swoje zdrowie oraz o zdrowie naszych najbliższych. Pomóc w tym mogą przede wszystkim urządzenia do dekontaminacji powietrza. Dzięki nim skutecznie zdezynfekujesz powietrze pozbywając się znajdujących się w nim mikroorganizmów, w tym pleśni, bakterii czy też wirusów. W miejscach pracy o dość dużej powierzchni świetnie sprawdzi się urządzenie do dezynfekcji NOVAERUS Defend 1050. Taki sprzęt można umieścić w różnego rodzaju wnętrzach medycznych, takich jak gabinety lekarskie czy sale operacyjne. Gdzie jeszcze warto postawić urządzenie do dekontaminacji powietrza? Czy dezynfekcja powietrza w miejscu pracy to konieczność? Dowiesz się tego, czytając dalszą część naszego artykułu!

Dezynfekcja powietrza w miejscu pracy – dlaczego jest tak ważna?

Wirus, który pojawił się w Polsce i na świecie z początkiem 2020 roku, wzbudził u większości ludzi dosyć duży niepokój. Z każdym kolejnym miesiącem, strach o życie i zdrowie własne oraz najbliższych stawał się coraz większy. Wiele osób obawiało się chodzić do pracy, by po powrocie z niej nie zarazić domowników groźnym wirusem. Właśnie dlatego warto zadbać o dezynfekcję powietrza w miejscu pracy. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na stan psychiczny pracowników. Nie będą musieli obawiać się, że udając się do pracy, po powrocie z niej zarażą koronawirusem najbliższe im osoby. Dodatkowo zapewniając pracownikom dostęp do sprzętu, który pozwala oczyścić powietrze ze związków biologicznych, poprawimy ich koncentrację. Już więcej nie będą musieli myśleć, podczas wykonywania powierzonych im obowiązków w pracy, o możliwej obecności wirusa w powietrzu.

Gdzie warto umieścić dekontaminator powietrza?

Dekontaminacja i dezynfekcja powietrza w miejscu pracy jest także istotna, jeśli pracownicy mają bezustanny kontakt z klientami i nie są w stanie wykonywać swoich obowiązków zza szyby lub plastikowej pleksi. Taki stan rzeczy można zaobserwować np. w gabinetach stomatologicznych, przychodniach lekarskich oraz w salonach fryzjerskich, kosmetycznych czy też w studiach tatuażu. Osoby pracujące w takich miejscach, spotykają się każdego dnia z kilkunastoma innymi osobami, których w rzeczywistości nie znają. Nie mają zatem wiedzy dotyczącej tego, czy dana osoba nie jest zakażona koronawirusem bądź inną groźną chorobą. Jak więc widać, warto umieszczać w miejscach, w których przebywa dziennie mnóstwo obcych sobie osób urządzenia do dezynfekcji powietrza. Dlaczego owe sprzęty powinny zostać umieszczone w wyżej wymienionych miejscach pracy?

Dezynfekcja w salonie fryzjerskim – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników i klientów!

Wiosną, kiedy większość salonów urody była zamknięta, mnóstwo osób tęskniło najbardziej za salonami fryzjerskimi. Z tego też względu warto zadbać o bezpieczeństwo pracowników i klientów. Niezwykle ważna jest dezynfekcja. Oczywiście rodzaje dezynfekcji w salonie fryzjerskim są rozmaite. Dezynfekcja do salonu fryzjerskiego powinna obejmować nie tylko regularne czyszczenie akcesoriów fryzjerskich, krzeseł oraz blatów. Równie istotne jest biologiczne oczyszczanie powietrza, w którym unoszą się liczne bakterie, wirusy oraz pyłki wydobywające się z kosmetyków aplikowanych na włosy. Dekontaminacja w salonie fryzjerskim jest bardzo ważna. Przecież zarówno pracownicy, jak i klienci przekraczający próg takiego miejsca, chcą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Bardzo często salony fryzjerskie są miejscami typu open space, gdzie wiele stanowisk do strzyżenia czy koloryzacji znajduje się w jednym pomieszczeniu. Dlatego też dezynfekcja powietrza w miejscu pracy jakim jest salon fryzjerski,  powinna odbywać się przy pomocy specjalnych sprzętów. Najlepiej wybierać więc rekomendowane urządzenia do dezynfekcji w salonie fryzjerskim. Z pewnością warto wziąć pod uwagę sprzęt NOVAERUS Defend 1050, który jest przeznaczony, do oczyszczania powietrza ze związków biologicznych właśnie w takich pomieszczeniach.

Dekontaminacja w gabinecie stomatologicznym – sprawdź, dlaczego należy zadbać o czyste powietrze w takim miejscu!

Do gabinetu stomatologicznego najczęściej udają się osoby, u których występują dolegliwości bólowe. Z uwagi na dyskomfort związany z pulsującym lub bolącym zębem, pacjenci nie są w stanie zwlekać zbyt długo z wizytą. Chociaż w dobie koronawirusa, większość pacjentów z obawy o własne zdrowie stara się odłożyć wizytę w czasie, nie zawsze jest to możliwe. Czasem ból jest tak silny i dokuczliwy, że nie ma możliwości uśmierzenia go przy pomocy leków. Wówczas konieczne jest odwiedzenie dentysty. Pacjenci udający się do gabinetu stomatologicznego są bardzo narażeni na zakażenie się, z uwagi na to, że nie można leczyć zębów z maseczką ochronną znajdującą się na twarzy. Wiele narzędzi i sprzętów, które wykorzystuje w swojej pracy dentysta działa w taki sposób, że wydobywa się z nich strumień wody lub powietrza. Urządzenia te mogą więc przenosić bakterie i inne mikroorganizmy znajdujące się w powietrzu z miejsca na miejsce. Ryzyko zarażenia się podczas przebywania w takich miejscach jest więc znacznie podwyższone. Dlatego też, aby zapewnić pacjentom komfort psychiczny, warto umieścić w gabinecie stomatologicznym dekontaminator, dzięki któremu pozbędziemy się z powietrza licznych niewidocznych gołym okiem drobnoustrojów w niebywale krótkim czasie. Swobodne oddychanie biologicznie czystym powietrzem będzie korzystne zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów.

Placówki oświatowe – miejsca, w których gromadzą się tłumy ludzi

Kolejnym miejscem, w którym należy zadbać o czyste biologicznie powietrze są szkoły, przedszkola oraz żłobki. To właśnie w tych placówkach przebywa jednocześnie znaczna ilość osób. Nawet nie wypuszczając dzieci na korytarze w trakcie przerwy, wciąż w jednym pomieszczeniu przebywa wspólnie około 20 osób z różnych domostw. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele są zatem narażeni na wdychanie unoszących się w powietrzu bakterii, wirusów i innych patogenów. Aby więc zapewnić nauczycielowi komfort pracy, a uczniom możliwość oddychania biologicznie czystym i zdrowym powietrzem, warto umieścić w każdej sali lekcyjnej dekontaminator. Dzięki temu urządzeniu pozbędziemy się mikroorganizmów rozproszonych w powietrzu w bardzo krótkim czasie. Sprzęt ten pracuje niezwykle cicho, więc nie będzie przeszkadzał nauczycielom w prowadzeniu zajęć lekcyjnych. Wręcz przeciwnie, bardzo możliwe jest, że osoby przebywające w klasie, w której umieszczony został dekontaminator zapomną o jego obecności. Urządzenie może pracować 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, ciągle poprawiając jakość powietrza. Nie ma także przeciwwskazań do tego, aby urządzenie było poddawane ciągłej pracy nawet podczas przebywania dużej ilości osób w pomieszczeniu. Będzie to zatem idealne urządzenie do wnętrz, w których w tym samym czasie przebywa wiele osób.