Staphylococcus epidermidis, bakteriofag MS2, grzyb Aspergillus niger i endospory Bacillus subtilis

Cel

Ocena skuteczności NV800 w neutralizacji bioaerozolu. Urządzenie oceniano dla czterech aerozolowanych substancji biologicznych: Staphylococcus epidermidis, bakteriofag MS2 (uznany odpowiednik SARS-CoV),  Aspergillus niger i endospory Bacillus subtilis.

Metodologia

Duża szczelna komora do badania aerozolu została wykorzystana do odtworzenia potencjalnie zanieczyszczonego środowiska w pomieszczeniu i do ograniczania potencjalnego uwalniania aerozoli do otaczającego środowiska. Urządzenie NV800 zostało umieszczone w komorze testowej, filtrowane wloty HEPA, cyfrowy wewnętrzny monitor temperatury i wilgotności, zewnętrzne nawilżacze (do kontroli wilgotności), system oświetlenia, wiele portów próbkowania, wentylatory do mieszania aerozoli i filtrowany układ wydechowy HEPA, które były obsługiwane za pomocą bezprzewodowego pilota.  Komorę testową wyposażono w sondy ze stali nierdzewnej do pobierania próbek aerozolu, port do rozprzestrzeniania bioaerozolu do komory dla bakteriofagów i komórek wegetatywnych oraz eduktor suchego proszku dla przetrwalników grzybów i bakterii.

Podsumowanie rezultatów

Wyniki badań pokazują, że NV800 był niezwykle skuteczny w zmniejszaniu żywotności bioaerozoli we wszystkich prowadzonych badaniach:

99,87% redukcja bakterii Staphylococcus epidermidis (uznany odpowiednik MRSA)

99,99% redukcja bakteriofagu MS2 (uznanego odpowiednika SARS-CoV)

98,85% redukcja pleśni Aspergillus niger

86,5% redukcja przetrwalników bakterii Bacillus subtilis

Pobierz pełny raport, klikając w poniższy link:

badanie-laboratoryjne-skutecznoci-novaerus-na-bioaerozole