Dezynfekcja powietrza jest niezbędnym procesem wykonywanym regularnie w wielu branżach. Jej zadaniem jest szybkie usunięcie m.in. bakterii oraz wirusów, a następnie przetransportowanie oczyszczonego powietrza z powrotem do pomieszczenia.

Pozwala to zadbać o zdrowie osób w nim przebywających, dzięki temu, że ogranicza rozprzestrzenianie niebezpiecznych patogenów. W jakich miejscach należy więc wykonywać dezynfekcję powietrza? Odpowiadamy!

 

Szpitale

Dezynfekcja powietrza w szpitalach jest niezwykle ważna. To właśnie od niej zależy, czy pacjent będzie narażony na zakażenie bakteriami czy wirusami, które mogą znajdować się w powietrzu. Urządzenia do dekontaminacji powietrza znajdują swoje zastosowanie nie tylko na salach operacyjnych, gdzie są odpowiedzialne za dbanie o pełną sterylność operowanego miejsca i chronienie go przed patogenami.

Urządzenia do dezynfekcji powietrza są wykorzystywane także w dyżurkach pielęgniarek, pokojach badań, jak również na oddziałach ogólnych, ratunkowych, intensywnej terapii czy onkologicznych. Pozwalają ograniczyć zachorowalność, możliwość wybuchu epidemii oraz zakażeń krzyżowych, chroniąc pacjentów i personel medyczny. Jest to szczególnie istotne w dobie pandemii koronawirusa, który przenosi się właśnie drogą powietrzną.

Urządzenia do dezynfekcji powietrza Novaerus poza walką z bakteriami i wirusami pozwalają także na usunięcie z pomieszczenia nieprzyjemnych zapachów. Zdecydowanie poprawia to komfort przebywania w nim.

 

Przedszkola i szkoły

Przedszkola i szkoły to miejsca, w których rozprzestrzenianie niebezpiecznych dla zdrowia bakterii i wirusów jest niezwykle szybkie, a do tego częste. Przez to, że dzieci spędzają ze sobą codziennie po kilka godzin czas na niewielkich powierzchniach, patogeny mogą przenosić się bardzo łatwo. Szczególnie widoczne jest to wśród najmłodszych dzieci, które spędzają czas w bardzo bliskich odległościach. Często wystarczy jedno chore dziecko, aby rozchorowała się prawie cała klasa czy grupa.

Właśnie dlatego warto umieścić w klasach, szatniach i innych częściach wspólnych szkół i przedszkoli urządzenia do dezynfekcji powietrza Novaerus. Szybko dokonują redukcji niebezpiecznych patogenów, m.in. wirusa grypy, odry, gruźlicy czy SARS-CoV-2, dzięki czemu dzieci mogą oddychać w pełni czystym powietrzem, a rodzice nie muszą się obawiać kolejnej choroby swojej pociechy.

 

Łazienki, poczekalnie, recepcje i inne części wspólne

Części wspólne wymagają specjalnej uwagi. To właśnie w nich przebywa równocześnie zazwyczaj co najmniej kilka osób, a w ciągu dnia przewija się przez nie ich dużo większa liczba. Oznacza to, że stają się one idealnym siedliskiem dla bakterii i wirusów, szczególnie kiedy zagraża nam także niebezpieczny koronawirus.

Jednym ze sposobów na walkę z patogenami w powietrzu jest wietrzenie. Nie daje jednak ono gwarancji, że wszystkie niebezpieczne dla zdrowia bakterie, wirusy czy grzyby zostaną z niego usunięte. A do tego nie zawsze jest możliwie do przeprowadzenia – szczególnie zimą i jesienią, a także w przypadku gdy w pomieszczeniu nie ma okien.

Wtedy doskonałym wyborem jest właśnie urządzenie do dezynfekcji powietrza, które można idealnie dopasować do wnętrza wybierając wersję stojącą lub wiszącą. Dodatkowo decydując się na nie, zyskujemy pewną ochronę i zapewniamy bezpieczeństwo pacjentom czy pracownikom. Z pewnością zostanie to przez nich docenione.

 

Gabinety dentystyczne i kosmetyczne

Na czystość powietrza w gabinetach dentystycznych i kosmetycznych zaczęto zwracać uwagę przede wszystkim przez pandemię koronawirusa. Pacjenci w tego typu miejscach zazwyczaj muszą być bez maseczek, chroniących ich przed zakażeniem. Zaczęto więc szukać innego sposobu na zagwarantowanie im bezpieczeństwa. Szybko zwrócono się ku specjalnie przygotowanym do dezynfekcji powietrza urządzeniom.

Mogą one działać w trybie ciągłym, cały czas filtrując powietrze i usuwając z niego niebezpieczne patogeny. Są w pełni bezpieczne dla ludzi, dzięki czemu nie trzeba opuszczać pomieszczenia, kiedy pracują.

Urządzenia Novaerus pomagają także pozbywać się z powietrza pyłów i innych alergenów, co jest szczególnie istotne w przypadku salonów kosmetycznych. Wykonywanie manicure oraz zabiegów z wykorzystaniem różnych kosmetyków sprawia, że w powietrzu znajdują się zanieczyszczenia i zapachy pochodzące z nich. Dezynfekcja powietrza sprawia, że szybko zostają usunięte i klienci mogą oddychać w pełni czystym powietrzem, bez obawy o zaostrzenie objawów alergii.