Najczęściej do gabinetu stomatologicznego najczęściej udajemy się w momencie, kiedy zaczyna doskwierać nam dokuczliwy ból zęba. Bardzo niewiele osób regularnie odwiedza dentystę i kontroluje stan swoich zębów. Zazwyczaj jest to spowodowane brakiem czasu oraz zwykłym zaniedbaniem. W dobie koronawirusa, wiele osób odkłada zaplanowaną wizytę w gabinecie stomatologicznym na późniejszy termin. Dzieje się tak dlatego, że gabinet stomatologiczny jest miejscem, gdzie w powietrzu mogą gromadzić się liczne patogeny wydobywające się z jamy ustnej pacjentów będących na wizycie przed nami. Dlatego też lekarze oraz właściciele przychodni dentystycznych powinni zadbać o bezpieczeństwo swoje, a także pacjentów. Najlepszym i najprostszym sposobem na zapewnienie biologicznie czystego powietrza w gabinecie jest zainwestowanie w urządzenie do dekontaminacji. W małych i średnich pomieszczeniach warto umieścić NOVAERUS 800. Cena tego urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń jest konkurencyjna w porównaniu z innymi sprzętami tego typu dostępnymi na rynku. Dlaczego dezynfekcja w gabinecie stomatologicznym jest tak ważna? Dowiesz się tego czytając kolejne akapity naszego tekstu!

Dezynfekcja w gabinecie stomatologicznym – sposób na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i personelu medycznego

Gabinet stomatologiczny jest miejscem, w którym szczególnie powinno się dbać o higienę. Lekarze każdego dnia mają styczność z kilkunastoma pacjentami, którzy przynoszą ze sobą setki tysięcy bakterii, wirusów i innych patogenów. Dlatego też niezwykle istotna jest dezynfekcja w gabinecie stomatologicznym po wyjściu każdego pacjenta. Nawet pomimo kolejki oczekujących do przyjęcia osób, lekarz oraz jego asystentka powinni znaleźć chwilę czasu, by poddać dezynfekcji najważniejsze akcesoria, sprzęty i powierzchnie, na których mogą zalegać liczne niewidoczne dla oka ludzkiego patogeny. Oczyszczenie i zdezynfekowanie powierzchni, urządzeń i instrumentów medycznych to jedna ważna kwestia. Drugą równie istotną jest dekontaminacja w gabinecie stomatologicznym. W powietrzu może znajdować się równie wiele niebezpiecznych dla pacjentów oraz personelu medycznego mikroorganizmów. Przecież dentyści posługują się w swojej pracy urządzeniami, które pomagają wypłukać krew i ślinę z obszaru leczonego zęba. Także dmuchawki, z których wydobywa się powietrze pod ciśnieniem, pomagają w oczyszczeniu miejsc okalających danego zęba. Właśnie takie czynności sprawiają, że do powietrza przedostaje się wiele patogenów.

Dlaczego dekontaminator NOVAERUS może skutecznie oczyścić powietrze ze znajdujących się w nim mikroorganizmów?

Urządzenia do usuwania wirusów NOVAERUS skutecznie usuwają znajdujące się w powietrzu bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy, które wdychane przez ludzi mogą być dla nich szkodliwe. Dekontaminacja powietrza w gabinecie stomatologicznym lub w innych miejscach pracy jest niezwykle ważna, zwłaszcza w dobie coraz bardziej rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Z urządzeniem do dezynfekcji powietrza NOVAERUS nie musisz obawiać się zarażenia SARS-Cov-2. Dzieje się tak za sprawą technologii zastosowanej w tym sprzęcie. Mowa tutaj o technologii NanoStrike. Jest to forma atmosferycznej, niskoenergetycznej oraz zimnej plazmy, która powstaje poprzez dielektryczne wyładowania barierowe, podobne do tych obserwowanych podczas występowania zjawiska, jakim jest burza. To właśnie ta unikalna technologia wpływa na niszczenie wirusów i bakterii znajdujących się w powietrzu. Patogeny zostają unieszkodliwione już na poziomie ich DNA.

Technologia NanoStrike – nowoczesne rozwiązanie, które uczyni powietrze biologicznie czystym!

Technologia NanoStrike, która została zastosowana w dekontaminatorze NOVAERUS 800, unieszkodliwia patogeny znajdujące się w powietrzu poprzez wykorzystywanie wielu złożonych procesów wykonywanych w tym samym czasie. Polegają one na bezpośrednim oddziaływaniu na mikroorganizmy. Do procesów wykorzystywanych przez technologię NanoStrike należy atak naładowanymi cząsteczkami, promieniowanie UV, promieniowanie cieplne, elektroporacja wykorzystująca pola elektromagnetyczne oraz rozpad komórki patogenu pod wpływem działania ciśnienia osmotycznego. Wszystkie te procesy zachodzą w tym samym czasie, wiele milionów razy w ciągu jednej sekundy. W wyniku takiego procesu oko ludzkie obserwujące takie działanie pod odpowiednim powiększeniem, może dostrzec jedynie wirusy i bakterie, które są neutralizowane jednym uderzeniem.

Technologia NanoStrike – biologicznie czyste powietrze w gabinecie stomatologicznym całkiem niskim kosztem!

Zapewne zastanawiacie się, dlaczego warto umieścić w klinice stomatologicznej urządzenia NOVAERUS. Otóż, działają one w oparciu o wyżej już wspomnianą technologię NanoStrike, której zadaniem jest niszczenie patogenów na poziomie ich DNA. Jednakże to nie jedyny powód, który przemawia za tym, aby dezynfekcja powietrza w gabinecie stomatologicznym odbywała się przy pomocy tego urządzenia. Przede wszystkim sprzęty do dekontaminacji powietrza NOVAERUS wykorzystujące technologię NanoStrike pobierają bardzo niewiele energii elektrycznej, dzięki czemu ich ciągła praca nie wpłynie znacząco na stan naszego portfela. Nie trzeba zaprzątać sobie głowy wymienianiem jakichkolwiek części znajdujących się w urządzeniu. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla osób zapracowanych, które nie chcą martwić się tym, że zapomną o wymianie części, na skutek czego sprzęt nie będzie pracował tak, jak powinien. Posiadając w klinice stomatologicznej tego typu urządzenia będziecie mogli zapomnieć o stosowaniu drogiego sprzętu ochrony osobistej zarówno przez personel medyczny, jak i pacjentów odwiedzających poszczególne gabinety. Sprzęt nie wymaga także regularnej kalibracji czy czyszczenia, by mógł pracować efektywnie. W rzeczywistości inwestując w niego raz, możemy zapomnieć o jego istnieniu oraz o jego ciągłej pracy.

NOVAERUS 800, czyli urządzenie do profesjonalnej dezynfekcji w gabinecie stomatologicznym

Urządzenie NOVAERUS 800 jest stworzone do ciągłej dekontaminacji powietrza. Oznacza to, że może pracować przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki zastosowanej w nim plazmowej technologii NanoStrike niszczy szkodliwe mikroorganizmy w bardzo krótkim czasie. Sprzęt ten posiada dwustopniowy wentylator, który pozwala na regulowanie pojemności przepływającego przez niego powietrza. Dzięki temu urządzeniu można zniszczyć SARS-Cov-2 aż w 99,99% w ciągu zaledwie 5 godzin. NOVAERUS 800 ma niewielkie wymiary – jego szerokość wynosi 36,5 cm, wysokość 36,6 cm, a długość jest równa 11,4 cm. Dzięki temu nie będzie zajmował zbyt dużo cennej przestrzeni. Z uwagi na jego małą wagę (4,7 kg), można go zamontować na ścianie lub specjalnych stojakach. Sprzęt pracuje dość cicho. Jeśli nastawimy urządzenie do pracy przy pierwszej prędkości, jego głośność osiągnie jedynie 40 dB. Podczas pracy na drugim stopniu prędkości poziom hałasu będzie wynosił tylko 45 dB. NOVAERUS 800 to sprzęt, który spełnia medyczne normy ISO oraz wymagania dyrektywy dotyczącej urządzeń medycznych. Jest to urządzenie dedykowane do stosowania w gabinetach dentystycznych, salach szpitalnych czy też operacyjnych. Jak więc widać, aby zapewnić personelowi medycznemu oraz pacjentom możliwość oddychania biologicznie czystym powietrzem, wystarczy zainwestować w taki właśnie dekontaminator.