Większość kobiet uwielbia o siebie dbać, dlatego też regularnie korzystają z usług salonów kosmetycznych. Zdarza się także, że i panowie odwiedzają gabinety urody. U kosmetyczki, podobnie jak u fryzjera, należy zadbać o dezynfekcję, przede wszystkim narzędzi i akcesoriów wielokrotnego użytku oraz wszelkich powierzchni, których dotykają zarówno pracownicy, jak i klienci. Równie istotne jest oddychanie biologicznie czystym powietrzem. W salonach kosmetycznych w powietrzu mogą się bowiem unosić różne pyłki. U manicurzystki z pewnością będą to drobinki rozpylane podczas zdejmowania lakieru hybrydowego oraz piłowania paznokci. W pokoju makijażu mogą to być pyłki z paletek z cieniami oraz różne sypkie pigmenty. Dlatego też dezynfekcja w salonie kosmetycznym jest niezwykle istotna. Urządzenia do usuwania wirusów NOVAERUS mogą pomóc także w pozbyciu się wszelkich pyłków z powietrza. Warto w nie zainwestować również dlatego, że mogą usunąć z powietrza liczne patogeny, bakterie oraz wirusy. Jaki model dekontaminatora najlepiej wykona to zadanie? Dlaczego dezynfekcja powietrza jest tak istotna? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w dalszej części artykułu!

Dezynfekcja w salonie kosmetycznym – dlaczego jest tak istotna?

W salonie kosmetycznym znajdują się liczne chemikalia. Każdego dnia jest odwiedzany przez wiele osób, które mogą przynosić ze sobą różne mikroorganizmy. Bardzo ważne jest zatem dbanie o higienę w takim zakładzie pracy. Dzięki temu możemy zapewnić bezpieczeństwo nie tylko pracownikom, ale także i klientom przybywającym, by wykonać jedną z oferowanych przez gabinet usług. Bardzo ważna jest dezynfekcja narzędzi i akcesoriów wielokrotnego użytku. Mogą to być końcówki frezarek czy też metalowe szablony do wykonywania zdobień. Oprócz tego należy zwrócić szczególną uwagę na czystość powietrza w miejscu pracy. Urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń może sprawić, że będziemy oddychać biologicznie czystym powietrzem, pozbawionym wszelkich bakterii, wirusów oraz innych patogenów. Pomóc nam w tym może NOVAERUS Defend 1050. Dzięki niemu dezynfekcja w salonie kosmetycznym będzie prosta i szybka.

Urządzenia do dezynfekcji w salonie kosmetycznym – wybierz te najlepsze!

Chcąc zadbać o prawidłową higienę w gabinecie kosmetycznym, konieczne jest korzystanie z wielu akcesoriów jednorazowego użytku. Należą do nich m.in. gumowe rękawiczki (nowa para dla każdej klientki), chusteczki lub serwetki, pilniki do paznokci oraz bloki polerskie. Oprócz akcesoriów jednorazowych każdy salon kosmetyczny jest wyposażony w akcesoria wielokrotnego użytku, takie jak pędzle do makijażu, końcówki do frezarki itp. Takich narzędzi nie sposób wymieniać ciągle na nowe, gdyż wiązałoby się to z dość wysokimi kosztami, co zapewne znacznie wpłynęłoby na wysokość ceny za daną usługę. Przez to większość klientek zmuszona byłaby do znalezienia innego, tańszego salonu. Oprócz dezynfekcji sprzętów i akcesoriów konieczne jest także oczyszczenie powietrza z licznych mikroorganizmów, które się w nim unoszą. Właśnie takim sposobem zadbamy o bezpieczeństwo pracowników oraz klientów przebywających w gabinecie urody. Jakie urządzenia do dezynfekcji powinny znaleźć się w salonie kosmetycznym?

Biologicznie czyste powietrze w salonie urody – jak można je zapewnić?

Każdego dnia centrum urody odwiedzają dziesiątki klientek. Bardzo często są to osoby całkowicie obce dla stylistek pracujących w salonie kosmetycznym. Pomimo zapewniania wszelkich środków ostrożności i higieny w tym miejscu, nie możemy mieć 100% pewności, że osoba przybywająca na zabieg nie jest w tym czasie chora i mimo występujących u niej objawów przeziębienia, nie postanowi udać się na umówioną wizytę. Ponadto, zabiegi kosmetyczne na twarz zazwyczaj wymagają zdjęcia osłaniającej usta i nos maseczki czy też przyłbicy. W dobie coraz prężniej rozprzestrzeniającego się koronawirusa może to być niebezpieczne nie tylko dla pracujących w salonie kosmetycznym stylistek, ale także dla przyjmowanych w tym samym czy późniejszym czasie innych klientek. Dlatego też warto zainwestować w dekontaminator, który w krótkim czasie pomoże w unieszkodliwieniu wszelkich wirusów, bakterii czy też innych patogenów znajdujących się w powietrzu. Urządzenie NOVAERUS Defend 1050 zwalcza mikroorganizmy znajdujące się w powietrzu w zaledwie 15 minut. To zazwyczaj ¼ czasu jaki klientka spędza w salonie urody, tak więc korzystając z tego urządzenia będziemy mogli zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa stylistkom oraz klientkom.

Dekontaminacja pomieszczeń w gabinecie kosmetycznym z technologią NanoStrike – dlaczego będzie to właściwy wybór?

Dekontaminacja w gabinecie kosmetycznym wykonywana przy pomocy urządzenia NOVAERUS Defend 1050 to skuteczny sposób na pozbycie się występujących w powietrzu mikroorganizmów oraz patogenów. Zastosowana w urządzeniu technologia NanoStrike wykorzystuje wyładowanie plazmy atmosferycznej, które może być nam znane chociażby z uderzeń piorunów. Pod wpływem takiego działania zniszczeniu ulegają występujące w powietrzu bakterie, wirusy oraz grzyby. Technologia NanoStrike niszczy wszystkie mikroorganizmy przechodzące przez pole plazmy poprzez ich rozpad na bardzo niewielkie cząsteczki, które przestają być szkodliwe. Wyżej wspomniana technologia wykorzystuje kilka procesów odbywających się jednocześnie, których zadaniem jest zaatakowanie błony komórkowej DNA oraz białka. Podczas takiego działania wytworzone zostaje ciśnienie osmotyczne, które niszczy patogeny występujące w powietrzu. Dzięki wykorzystaniu kilku procesów zachodzących jednocześnie, możliwe jest unieszkodliwienie DNA i białka patogenów w czasie krótszym niż sekunda.

Czym charakteryzuje się urządzenie NOVAERUS Defend 1050?

Urządzenie NOVAERUS Defend 1050 wykorzystuje opatentowaną technologię plazmową NanoStrike, dzięki której możemy w szybki sposób uzyskać biologicznie czyste powietrze. Sprzęt ten został wyposażony w trójstopniowy system filtrów Camfil, które pozwalają na oczyszczenie powietrza także z licznych pyłów. Urządzenie to jest przeznaczone do wykorzystywania w dużych pomieszczeniach. Najlepiej sprawdzi się w jednostkach medycznych, placówkach oświatowych oraz salonach urody, które są ulokowane w przestronnym pomieszczeniu typu open space. NOVAERUS Defend 1050 został wyposażony w sześć cewek plazmowych, które w bardzo krótkim czasie unieszkodliwiają bakterie i wirusy już na poziomie ich DNA. Jak więc widać, sprzęt ten jest niezbędnym elementem każdego salonu kosmetycznego dbającego o bezpieczeństwo pracowników oraz klientów.